Aktuální počasí Egypt, Egypt

30° Počasí JASNO

Aktuální počasí Egypt. Je jasno. Slunce vychází v a zapadá v 12:. Rychlost větru v Egyptě je 26 km/h.

Další informace o počasí v Egyptě

Místo měřeníEgypt
Aktuální teplota30° C
Rychlost větru26 km/h
Vlhkost40%
ViditelnostN/A km
Úterý
Počasí
JASNO
26° až 38°
Středa
Počasí
JASNO
27° až 38°
Čtvrtek
Počasí
JASNO
28° až 39°
Pátek
Počasí
JASNO
28° až 40°
Počasí

° až °

Počasí - Egypt

V Egyptě vládne celoročně teplé a suché počasí, dešťové přeháňky jsou minimální. Pokud už zaprší, tak spíše na severu země a během zimních měsíců. Egypt nabízí svým návštěvníkům 300 slunečních dní v roce a teploty, které jsou pro obyvatele našeho podnebného pásu doslova sen. Během hlavní sezóny, která v Egyptě probíhá od podzimu do jara, se průměrné teploty u Rudého moře pohybují mezi 25 a 30°C a moře je stále vyhřáté nad 22°C. Můžete tu tedy plavat, potápět se a užívat si vodních radovánek po celý rok.

 

Egypt klima

Většina Egypta spadá do subtropického pásu, což znamená, že tu jsou mírné a krátké zimy a horká suchá léta. Na jihu země a v pouštních oblastech nejsou během prázdninových měsíců výjimkou ani teploty kolem 45°C. Důležitým faktorem ovlivňujícím klima zejména na konci jara a začátku léta je vítr chamsín, který vane z vnitrozemí a může s sebou přinášet i jemný pouštní písek, který vám může znepříjemnit pobyt. Na druhou stranu jakýkoli vánek s sebou přináší příjemné osvěžení, takže toto období má své plusy i mínusy.

 

Sezóna v Egyptě

Na dovolenou do Egypta se můžete vydat v podstatě celoročně. Pokud zamíříte na sever, k pobřeží Středozemního moře (Alexandrie), užijete si tu léto s teplotami 30-32°C a zimu okolo 20°C. U Rudého moře (Hurghada) jsou léta o dost žhavější, teploty tu mnohdy dosahují až 40°C a moře je vyhřáté na 28-29°C. Proto se doporučuje do této oblasti cestovat spíše na podzim a v zimě, kdy se teploty drží do přijatelných 30°C - hlavní sezóna na východním pobřeží Egypta trvá od října do dubna. Zimní měsíce jako prosinec a leden jsou pak nejlepší pro cestování po vnitrozemí Egypta a poznávání jeho památek.

Průměrné teploty vzduchu v Egyptě

Leden
21° C
Únor
22° C
Březen
23° C
Duben
27° C
Květen
30° C
Červen
32° C
Červenec
33° C
Srpen
34° C
Září
32° C
Říjen
31° C
Listopad
27° C
Prosinec
23° C

Průměrné teploty vody

Leden
21° C
Únor
22° C
Březen
22° C
Duben
23° C
Květen
24° C
Červen
25° C
Červenec
26° C
Srpen
27° C
Září
25° C
Říjen
24° C
Listopad
23° C
Prosinec
21° C

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.