Aktuální počasí Itálie, Itálie

26° Počasí PŘEVÁŽNĚ ZATAŽENO

Aktuální počasí Itálie. Je převážně zataženo. Slunce vychází v a zapadá v 12:. Rychlost větru v Itálii je 8.0 km/h.

Další informace o počasí v Itálii

Místo měřeníItaly
Aktuální teplota26° C
Rychlost větru8.0 km/h
Vlhkost57%
Viditelnost10.0 km
Úterý
Počasí
JASNO
19° až 26°
Středa
Počasí
POLOJASNO
19° až 27°
Čtvrtek
Počasí
MOŽNOST DEŠTĚ
16° až 24°
Pátek
Počasí
POLOJASNO
18° až 26°
Počasí

° až °

Počasí - Itálie

Počasí v Itálii je velice různorodé, liší se v jednotlivých regionech podle jejich nadmořské výšky, vzdálenosti od moře, zeměpisné šířky a dalších faktorů. Záleží tedy na tom, kam se právě chystáte - jestli na letní dovolenou na jih Itálie nebo na lyžařský zájezd do Alp.

Nejlepším řešením je vyhledat počasí přímo v té oblasti Itálie, kam se chystáte (zkuste přehled destinací na této stránce). Předpovědi vztahující se na velké geografické plochy jsou totiž jen velice obecné a i na malé ploše může díky přítomnosti kopců, mořských proudů nebo vodních toků docházet k velkým změnám.

 

Itálie klima

V Itálii se nachází hned několik klimatických pásů. Kontinentální klima s tuhými zimami a chladnými léty panuje v Alpách, mírné klima zase najdeme ve vnitrozemí ve výškách okolo 1000 m.n.m. Pobřežní části spadají pod středomořské klima, to znamená, že zimy jsou tu teplé a vlhké (teploty okolo 6-10°C), zato léta bývají velice horká a suchá (průměrně 23-27°C, ale maximální teploty se mohou vyšplhat mnohem výše).

 

Sezóna v Itálii

Záleží na tom, jakým aktivitám se hodláte v Itálii věnovat. Pro pěší turistiku, výlety na kolech a pro poznávání krajiny i zajímavých měst jsou nejlepším obdobím jarní a podzimní měsíce. Průměrné teploty se pohybují mezi 14-20°C, dají se očekávat občasné deště a to jak na pobřeží, tak ve vnitrozemí. Zpravidla se ale nejedná o nic velkého a přeháňky za pár minut přejdou.

 

Zimní dovolená v Alpách se dá uskutečnit od začátku listopadu do konce března, kdy se na alpských svazích vyskytuje dostatek sněhu. Teploty jsou v zimních měsících dost nízké, průměrně se pohybují od -3°C do -12°C. V Alpách si můžete užít i letní cyklodovolenou, musíte ale počítat s tím, že zejména ve vyšších nadmořských výškách je poměrně chladno - průměrně 10-18°C. Pokud ale dáváte při jízdě na kole přednost nižším teplotám, pak pro vás budou podmínky ideální.


Pokud jde o sezónu letních dovolených, ta trvá zpravidla od června do konce září, v nejjižnějších částech Itálie se ale ohřejete i v květnu a říjnu. V severní části Apeninského poloostrova se průměrné letní teploty pohybují okolo 23°C, v jižní části a na přilehlých ostrovech ale mohou vystoupat až ke 27°C. Teploty v dubnu, květnu a říjnu se obvykle pohybují v rozmezí 15-22°C, takže pro výlety do italské přírody jsou jako stvořené. Navíc v září a v říjnu bývá ještě mořská voda vyhřátá na krásných 20-25°C, takže si tu příjemné koupání můžete užít i na podzim.

Průměrné teploty vzduchu v Itálii

Průměrné teploty vody

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

Počasí Itálie

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.