Aktuální počasí Kréta, Řecko

27° Počasí JASNO

Aktuální počasí Kréta. Je jasno. Slunce vychází v a zapadá v 12:. Rychlost větru na Krétě je 20 km/h.

Další informace o počasí na Krétě

Místo měřeníGreece
Aktuální teplota27° C
Rychlost větru20 km/h
Vlhkost66%
ViditelnostN/A km
Pondělí
Počasí
JASNO
22° až 29°
Úterý
Počasí
JASNO
23° až 29°
Středa
Počasí
JASNO
24° až 32°
Čtvrtek
Počasí
JASNO
25° až 31°
Počasí

° až °

Počasí - Kréta

V zásadě se dají na Krétě rozlišit dvě oblasti, severní a jižní, které se teplotně o něco odlišují, ale jinak je počasí v obou těchto částech ostrova dost podobné. Na jižním pobřeží se dají očekávat v průměru asi o 3°C vyšší teploty, ale není to vždy pravidlem. Vzhledem k přítomnosti mohutných hor ve vnitrozemí a s přihlédnutím k nestálým větrům vanoucím z různých světových stran se mohou aktuální podmínky v letoviscích vzdálených od sebe vzdušnou čarou třeba 2 kilometry podstatně lišit. Celkově je ale počasí na Krétě celoročně příjemné, s vlahými teplými zimami a horkými léty, během kterým se průměrné denní teploty pohybují okolo 24-26°C a moře je vyhřáté na 22-25°C.

 

Kréta klima

Ostrovy Kréta a Rhodos patří k nejteplejším destinacím v rámci Řecka. Klima je tu typicky středomořské, s mírnými deštivými zimami (i když v horách se setkáte i s přetrvávajícícm sněhem) a horkými léty. Během července a srpna vůbec neprší, naopak od prosince do března se dá čekat velké množství srážek, díky kterým celý ostrov na jaře nádherně zezelená. Nejsušší oblastí je východ Kréty, naopak počasí nejbohatší na srážky panuje na západě ostrova.

 

Sezóna na Krétě

Nejvíce turistů létá na Krétu v červenci a srpnu, kdy probíhá hlavní sezóna. Nevýhodou tohoto období jsou velké davy a poměrně vysoké teploty, stoupající až ke 40°C, které ale mnohým návštěvníkům vyhovují. Pro ty, kteří by spíše uvítali průměrné maximální teploty kolem 30°C, je mnohem lepším obdobím podzim, zejména září a říjen. Podobné teploty panují na Krétě i v květnu a v červnu, ale moře ještě není natolik vyhřáté, takže koupání si tolik neužijete. Zato je tohle období nejpříhodnější pro výlety po ostrově a poznávání přírodních i historických krás, kterých je Kréta plná.

Průměrné teploty vzduchu na Krétě

Leden
12° C
Únor
13° C
Březen
14° C
Duben
17° C
Květen
24° C
Červen
24° C
Červenec
26° C
Srpen
26° C
Září
24° C
Říjen
20° C
Listopad
17° C
Prosinec
14° C

Průměrné teploty vody

Leden
16° C
Únor
15° C
Březen
16° C
Duben
17° C
Květen
19° C
Červen
22° C
Červenec
24° C
Srpen
25° C
Září
24° C
Říjen
23° C
Listopad
20° C
Prosinec
17° C

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.