Aktuální počasí Turecko, Turecko

27° Počasí

Aktuální počasí Turecko. Je . Slunce vychází v a zapadá v 12:. Rychlost větru v Turecku je 0.0 km/h.

Další informace o počasí v Turecku

Místo měřeníTurkey
Aktuální teplota27° C
Rychlost větru0.0 km/h
Vlhkost60%
Viditelnost20.0 km
Pondělí
Počasí
JASNO
24° až 34°
Úterý
Počasí
JASNO
25° až 30°
Středa
Počasí
JASNO
25° až 30°
Čtvrtek
Počasí
JASNO
25° až 29°
Počasí

° až °

Počasí - Turecko

Počasí v Turecku je velice různorodé. V zimě napadne v horách velké množství sněhu, díky čemuž se Turecko kromě letních dovolených stává v poslední době i cílem zimních lyžařských zájezdů. Velice se liší počasí v pobřežních částech Turecka (Turecká a Egejská riviéra) a na východu země v okolí města Van. Nejvíc srážek napadne v zimě v oblastech okolo moře, naopak v létě tu nespadne ani kapka. Na pobřeží jsou zimy mírné, zato ve vysoko položených horských oblastech ve vnitrozemí nastávají slušné mrazy. V tabulce pod textem najdete přehled průměrných teplot vzduchu a moře na Turecké riviéře, která patří k turisticky nejoblíbenějším místům.

 

Turecko klima

Pobřežní části Turecka spadají do subtropického klimatického pásu, ve vnitrozemí panuje převážně mírné klima, stejně jako ve východní (asijské) části země. Ta je poměrně hornatá a rozdíly mezi zimními a letními teplotami mohou dosahovat až 40°C. V severní části Turecka, u Černého moře, převládá mírné přímořské klima, které se vyznačuje mírnými léty i zimami a poměrně bohatým množstvím srážek. Na jižním pobřeží si užijete typické středomořské klima, tedy horká a suchá léta a mírné zimy s občasným deštěm.

 

Sezóna v Turecku

Sezóna letních dovolených začíná v Turecku v květnu a trvá až do konce října. V červenci a srpnu se teploty na jihu Turecka běžně vyšplhají nad 35°C, slunce svítí na vymetené obloze přes 12 hodin denně, ale pokud máte takové počasí rádi a neohrožují vás žádné zdravotní problémy, nic vám nebrání pořádně se na tureckých plážích vyhřát. V nejteplejších místech Turecké a Egejské riviéry se může moře zahřát až na 27°C, takže okřídlený příměr s kafem je velice trefný - každopádně jen s ohledem na teplotu, barvu má zdejší moře krásně modrou.

 

Průměrné teploty vzduchu v Turecku

Leden
11° C
Únor
13° C
Březen
15° C
Duben
18° C
Květen
22° C
Červen
25° C
Červenec
29° C
Srpen
29° C
Září
25° C
Říjen
22° C
Listopad
18° C
Prosinec
14° C

Průměrné teploty vody

Leden
13° C
Únor
16° C
Březen
17° C
Duben
19° C
Květen
21° C
Červen
24° C
Červenec
26° C
Srpen
27° C
Září
25° C
Říjen
23° C
Listopad
19° C
Prosinec
16° C

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.